top of page
thumb999_header_rapidXTI_1561564516.jpg
RAPID_Linea_Piatto.png Kopyası

ANASAYFA > DİMSPORT > RAPID  > RAPID XTI

RAPID XTI

Ağır hizmet kamyonları ve traktörler için geliştirilen Rapid XTI, daha düşük devirlerde daha yüksek vites kullanımına izin vererek tüm çalışma aralığında tork dağıtımını optimize etmeye ve artırmaya olanak tanır. Böyle bir özelliğin etkisi, motorun artan verimi sayesinde %10'a kadar düşebilen yakıt tüketiminin azalmasıdır.

Bu tür müdahaleler özellikle profesyonel operatörler ve filolar tarafından takdir edilmektedir: yakıt tüketimi karşı karşıya kalınan en yüksek maliyetlerden birini temsil eder, bu nedenle bu maliyetlerdeki küçük düşüşler bile araçların küresel yönetiminde stratejik bir unsur haline gelir. Ayrıca, Rapid modül seçimi araç mekaniğini ve yolda çalışma güvenilirliğini korur.

Ayrıca, pervanenin elektronik yönetiminin orijinal ECU tarafından kontrol edilmesi, çevre kirliliği ile ilgili düzenlemelere tam uyum sağlar.

Kaliteli bileşenler ve ayrıntılı talimatlar, kurulumu kolay, hızlı ve güvenli hale getirir.

Kurulumcu, kalibrasyon konsolu aracılığıyla, çalışma koşullarına ve araç özelliklerine göre en uygun kalibrasyona ulaşmak için modülün ayarını daha da özelleştirebilir.

En zor zorluk: Rapid Tractor, tarım dünyasından gelen artan tork gereksinimini desteklemek için özel olarak çalışılan tarım araçları için geliştirilmiş eklenti modülüdür.

Bu uygulama, modülün ve bağlantının (özel, orijinal konektörlerle sağlanır) çalışmasını korumak için suya, çamura ve kire karşı özel koruyucu cihazlar gerektirdiği açıktır.

Rapid'in sunduğu güvenilirlik ve Dimsport'un güvence altına aldığı kalite yaklaşımı, parçaların artan stresi ile karakterize edilen bu tür uygulamalarda stratejik bir unsur haline geliyor.

Rapid, kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için motor verimliliğini artırır: Pervanenin elle tutulur güç ve tork iyileştirmeleri, bu tür zor koşullarda bile daha güvenli ve daha verimli çalışmasına, hatta daha yüksek viteslerde yakıt tasarrufu yapılmasına olanak tanır.

Özel ihtiyaçları ve aracın çalışması gereken kullanım türünü karşılamak için özelleştirme, kalibrasyon konsolu aracılığıyla ayarlanabilir.

ENJEKSİYON SÜRELERİNİ YÖNETMEK

Enjektör açma süresinin (görev döngüsü enjektörleri) yeniden kalibrasyonu, her enjektör tarafından gönderilen belirli sinyalleri yönetmeyi mümkün kılar, böylece enjeksiyon süreleri ve enjekte edilen yakıt miktarının ayrıntılı bir kaydını elde eder. Modüller, her uyumlu araç için özel olarak oluşturulan kablolarla doğrudan enjektörlere bağlanır.
Bu yaklaşım, enjeksiyon parametrelerinin tam kontrolü için bir mikroişlemci, FLASH eprom ve RAM eeprom ile donatılmış özellikle gelişmiş modüllerin geliştirilmesini içeriyordu. Sonuç, örneğin dizel partikül filtrelerinin yönetiminde gerekli olan enjeksiyon öncesi ve sonrası gibi çoklu enjeksiyonlar sırasında bile önemli ölçüde geliştirilmiş araç performansını destekleyen bir modüldür.

KALİTE GARANTİSİ

Dimsport, yardımcı modüller sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübesini müşterilerinin hizmetine sunmakta, güvenilirlik ve performans optimizasyonu ile araç verimliliği arasında mümkün olan en iyi dengeyi sağlamak için kendi test tezgahlarında standart kalibrasyonlar geliştirmektedir. Testlerimiz, standart mekanik teknolojilerin sunduğu potansiyelden tam olarak yararlanarak, LPE modüllerinde ortalama %10-12, XTI ve TPM modüllerinde ise %15-18 oranında güç ve tork artışı elde etmenin mümkün olduğunu doğrulamaktadır. Bunlar, sahada test edilen ve dünya çapında otomobiller, ticari araçlar, kamyonlar ve traktörler üzerinde 100.000'den fazla kurulum tarafından onaylanan gerçek değerlerdir. Kurulumcular, özelleştirilmiş kalibrasyonlar ve uzman Dimsport teknisyenleri tarafından sunulan destekten yararlanarak bu değerleri daha da artırabilir.

RAPID DÜNYADAN DAHA FAZLASI

bottom of page