top of page
thumb999_header_RAPID_1561542469.jpg
RAPID_Linea_Piatto.png Kopyası

ANASAYFA  > DİMSPORT > RAPID  > RAPID TPM

TURBO GÜÇ YÖNETİMİ

TURBO-DİZEL VE TURBO- BENZİNLİ MOTORLU ARAÇLAR İÇİN YENİ BİR PLATFORM

Rapid TPM (Turbo Güç Yönetimi), DIMSPORT'un en son teknolojik yeniliğidir. Turbo dizel ve turbo benzinli motorları idare edebilen yeni nesil bir platformdur. Yeni modül, ilgili basınç sensörlerinin tam kontrolünü elde etmek için bir mikroişlemci, FLASH eprom ve RAM eeprom ile donatılmıştır; bunlar ayrıca aracın orijinal elektronik kontrol ünitelerinin CAN BUS hattından gönderilen bazı sinyalleri de kontrol edebilmektedir.


Tüm Rapid modülleri, aracın elektronik sisteminin kendi kendini uyarlama işlevleri ve motor işleviyle ilgili kritik parametrelerin izlenmesi gibi orijinal motor kontrol ünitesinin güvenlik ve koruma özelliklerini değiştirmeden tutmak amacıyla geliştirildi. Bazı kablolar halihazırda SAE J2716 SENT iletişim protokolü ile çalışmak üzere tasarlanmıştır.

TURBO-PETROL DÜNYASI

Otomobil dünyası, küçük ve orta ölçekli araçlarda giderek daha yaygın hale gelen süper şarjlı Benzinli motorlara yeni bir alan vererek gelişti. Rapid TPM için seçilen yaklaşım, hava akışı, emme manifoldu basıncı, turbo basıncı ve motor devri gibi çeşitli sinyalleri analiz ederek özelleştirilmiş motor işlevine olanak tanır.


Platform, her uyumlu araç için özel olarak tasarlanmış tak ve çalıştır kablolarıyla doğrudan sensörlere bağlanır.

TURBO-DİZELLER

Turbo dizel motorlar söz konusu olduğunda, Rapid TPM, ray basınç sensörü tarafından gönderilen sinyalle basit ve verimli bir şekilde çalışır; buna ek olarak, motor devrini ve ayrıca CAN hattından gönderilmiş olabilecek ek sinyalleri referans olarak kullanarak turboyu yönetmek için emme manifoldundaki basınç da değiştirilebilir.

TÜM UYGULAMALAR İÇİN TEK BİR MODÜL

TPM modülleri tüm uygulamalar için aynıdır: TPM Yazılımı kullanılarak özel kablolama ve özel yapım ürün yazılımının yazılması seçimi, DIMSPORT tarafından sağlanan standart kalibrasyonun ek avantajıyla birlikte gerekli uygulama için özelleştirilmiş bir kit oluşturulmasına olanak tanır ve aracın gerçek zamanlı olarak daha da hassas ayarlanması için profesyonel bir araç.

RAPID DÜNYADAN DAHA FAZLASI

bottom of page