top of page
Banner-eLight-01.jpg

e-IŞIK

Piyasadaki en gelişmiş far hizalama sistemi

eLight'ı keşfedin
eLight: piyasadaki en gelişmiş far hizalama sistemi
eLight_ONED.jpg
texa04-02-2-scaled.jpg

Uzun yıllar boyunca araç farları nispeten standart parçalardı. Ancak son zamanlarda hızlı bir teknolojik değişim geçirdiler ve halojen ampullerin, xenon projektörlerin ve LED ünitelerinin tanıtımını gördüler. Lazer teknolojisi hemen köşede.

Araç üreticileri, güvenliği artırma arayışlarında, AFS (Adaptif Ön Aydınlatma Sistemi) ve GFHB (Parlamasız Uzun Far) ile temsil edilen “Akıllı Aydınlatma” kavramına da odaklanıyorlar. Bunun da ötesinde, farlar artık radar, kamera ve direksiyon gibi diğer elektronik sistemlere sıklıkla bağlanıyor. Bu nedenle, garajlar ve PTI merkezleri, yakında ortaya çıkacak olan sofistike teknolojiyle çalışabilen modern bir far hizalama sistemine ihtiyaç duyar.

eLight, bugün piyasadaki en gelişmiş far hizalama sistemidir ve entegre elektronik teşhis özelliğine sahip ilk sistemdir.
eLight'ın dijital elektroniği, far tipini belirlemek ve maksimum hizalama hassasiyetini garanti etmek için yerleşik bir kamera, bir algoritma sistemi ve entegre otomatik teşhis kullanır. eLight, garaj çalışma sayfasına eklenmek üzere dijital analize dayalı ayrıntılı bir rapor bile üretebilir ve 2021'de tanıtılacak olan PTI merkezlerini yöneten mevzuatla zaten tamamen uyumludur.

texa03-1-2-scaled.jpg

​iki versiyon,
aynı mükemmellik

TEXA eLight, ONE ve ONED olmak üzere iki versiyonda gelir. Aralarındaki farklar, tanılamanın entegrasyon düzeyiyle ilgilidir ve sonraki sayfalarda açıklanmıştır. Her iki versiyon da, garaj operasyonları için gerekli olan hassas işlenebilirlik, dayanıklılık ve hafiflik özelliklerini birleştiren bir malzeme olan alüminyumdan yapılmış bir kasaya sahiptir.

Her ikisi de en yoğun günlük çalışma için yeterli özerkliği garanti eden güçlü bir lityum pil içerir. eLight, üstün ergonomi ve her türlü far hizalama prosedürünü hızlı ve kolay hale getirmek için özenle tasarlanmıştır.

Cömert Fresnel lens (340×200 mm), en son modellerde görüldüğü gibi daha büyük ve daha düzensiz şekilli farlara yönelik trendi karşılayacak kadar büyüktür. 

eLight_ONED.jpg

Önemli bir ekstra: otomatik teşhis

eLight'ın BİRİNCİ Sürümü, AXONE Nemo 2 veya AXONE 5 teşhis aracı ve bir TEXA Navigator arayüzü ile çalışmak üzere tasarlanmıştır ve halihazırda bu araçlara sahip olan garajlar için far hizalama işlevi ekler.

IDC5 yazılımını eLight'ınızın potansiyelini genişletmek ve farlara bağlı tüm elektronik sistemlerin kontrol üniteleri ile diyalog kurarak hataları tespit etmek, parametreleri okumak ve gerektiğinde ayarları değiştirmek için kullanabilirsiniz.

Pratikte, eLight'ın entegre otomatik teşhis işlevleri, mevcut TEXA teşhis aracınızın işlevlerine eklenir.

ONED Sürümü, parlak 7 inçlik döner TFT dokunmatik ekrana dayalı kendi ekranına sahip olmasıyla farklılık gösterir. Bu sürüm, bu nedenle, kendi yerleşik tanılama özelliğini kullanarak bağımsız bir araç olarak hizmet edebilir. Bununla birlikte, işlevselliği daha da genişletmek için ONE-D, entegre bir sistemin parçası olarak kullanım için mevcut bir TEXA teşhis aracına da bağlanabilir.

Teknik özellikler

AĞIRLIK
52 kg

 

BOYUTLAR
770 x 730 x 1850 mm

 

KONUMLANDIRMA VE HİZALAMA
Tekerlekli veya yolda (isteğe bağlı). Lazerler aracılığıyla manuel hizalama

 

KAT SEVİYESİ KOMPANZASYON SİSTEMİ
3 eksenli ivmeölçer; ± 1,8°

 

GÖRÜNTÜLE*
7” TFT LED LCD 800 x 480

 

YAZICI (Opsiyonel)
Termal yazıcı; 58 mm; 203 Dpi

 

ÖLÇÜLEBİLİR IŞIK KAYNAKLARI
Halojen, Xenon, Led, Lazer

 

ÖLÇÜM TÜRÜ (Okuma ve teşhis) 
Kısa huzmeler, Uzun huzmeler, Sis farları, ILS, DLA, Matrix

 

KAMERA
5 Mpiksel

GÜÇ KAYNAĞI
100-220V AC 50/60Hz 700 mA

 

AKÜ ÇALIŞMA SÜRESİ
15 saat

 

TÜKETİM
0,5 Ah

 

HİZALAMA CİHAZI
TİP: Lazer
Sınıf: II
Dalga boyu: 635 nm
Güç: ≤ 5,0 mW

 

EĞİM AÇISI
Ölçüm aralığı ± %6 dikey; ± %10 yatay
Doğruluk ± %0,1 dikey; ± %0,2 yatay

 

IŞIK ŞİDDETİ
Ölçüm aralığı 150.000 cd – 240 Lüks/25 m
Doğruluk ± %5

 

BAĞLANTI LAN, Wi-Fi, RS232, Bluetooth

*Yalnızca ONED versiyonu

GALERİ
bottom of page