top of page
thumb999_dyno-bg_1555498564_1557409762.jpg
thumb999_DYNO_Linea_Piatto_1561543227.png

ANASAYFA  > DİMSPORT > DYNO  >​ DYNO KAMYON

DYNO KAMYON

indir.png

Dynotruck, Dimsport'un ağır hizmet araçlarının güç testi ve yol simülasyonu teklifini temsil ediyor. Hedefler, araç çalışmasının testi, dinamik teşhis ve motor parametrelerinin ayarlanmasıdır.

DF4T versiyonuna özel bir özellik, tahriki tahrikli dingile aktarmak ve böylece ön direksiyon simidinin arka tahrik tekerlekleri ile eşzamanlı dönüşünü belirlemek için aksların hidrolik bağlantısıdır, böylece elektronik tarafından oluşturulan sorunlara çözüm sunar. çekiş ve stabilite sistemleri. Bu bağlantı sistemi şu anda piyasada mevcut olan tek sistemdir ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre bağlanabilir veya bağlantısı kesilebilir (bu bağlantıya ihtiyaç duymayan araçlarda veya bu bağlantının tehlikeli olabileceği durumlarda).

Yine, kullanıcının kişisel güvenliğini korumak en önemli konudur: silindirlerin mekanik olarak bloke edilmesi gibi belirli gelişmeler, test sırasında güvenlik riskini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, her bir aks başına 16000 kg'a kadar her türlü yük koşuluna uyarlanacak şekilde mekanik olarak tasarlanmıştır ve bir pnömatik kaldırma ve silindir blokaj sistemi ile donatılmıştır. Son olarak, çift dingilli versiyonda, dingil mesafesini değiştirmek için güçlü bir motorlu redüktör dyno'yu hareket ettirebilir.

Yönetim yazılımı, testin farklı aşamalarında çeşitli değişkenleri test etmeye ve simüle etmeye izin verir, böylece elde edilen ayrıntıları görüntülemek ve farklı testler ve özelleştirilmiş baskıları karşılaştırmak için birçok seçenek sunar.

ANA ÖZELLİKLER
  • Direksiyondaki maksimum güç ve ilgili eğrinin grafiği 

  • Maksimum motor gücü ve ilgili grafik 

  • Tekerlekteki tork ve ilgili grafik

  • Motor torku ve ilgili grafik

  • Sabit devirde simülasyon

  • Sabit hızda simülasyon

  • Sabit torkta simülasyon

  • tutarsızlık ölçümü  hız göstergesi/takometre

  • Yol simülasyonu

thumb999_DynoTruck_grafico_1558516745.jpg

Ayrıca Dynotruck, analog verileri elde etmek için özel sensörlerle donatılmıştır: çevresel manifold basıncı, ortam sıcaklığı, motor yağı sıcaklığı, egzoz gazı sıcaklığı.

Ayrıca bu ayrıntılar, yakıt tüketimi testi için isteğe bağlı kitlerle tamamlanabilir.

Kullanıcı dostu bir yazılım ve donanım gerektirmeyen bir dizüstü bilgisayar ile çalışmaya izin verir. Hem dijital göstergeler hem de grafik sayesinde ölçülen değerler değerlendirilebilir. İmleci grafik üzerinde hareket ettirerek ilgili değer otomatik olarak ekrana gelir.

DF2T-D

DF2T-D, kuzey amerika pazarının ihtiyaçlarını karşılayan en yeni dyno kamyon modelidir. İki adet frenli ve ayarlanabilir arka dingilden ve bir adet ataletsel ek dingilden oluşur ve üç tahrik dingili ile donatılmış araçların test edilmesini sağlar.

DFAT

Ağırlıklı olarak inşaat araçları gibi özel amaçlı araçlara yönelik çift dingilli sürüş için DFAT modülü mevcuttur.

dyno truck.JPG

İSTEĞE BAĞLI

SANTRİFÜJ FAN

thumb999_Opt_Ventilatore_1559557096.png

BEŞ TON YÜK SİMÜLATÖRÜ

YAKIT TÜKETIM ÖLÇER.png

KONTROL KONSOLU

thumb999_Opt_Consolle_1559557121.png

YAKIT TÜKETİM ÖLÇER

YAKIT TÜKETIM ÖLÇER.png

2 RAMPA SETİ

2 RAMPA SET.png
bottom of page