top of page

Ana Sayfa > Limpoff > OBD II Volvo/Renault

OBD II Volvo/Renault

Programcı + hata silgisi.

Limpoff modüllerini eğitmek için kullanılır

Modül uyarlaması*, sonraki çalıştırmada aracın elektronik sistemi veya tanı tarayıcısı tarafından tam tanımlama için ACM kontrol ünitesinin acil durum modülüne doğru numaraların (VIN, şasi, vb.) atanması işlemidir.

Adaptasyonun Avantajları:
  1. Limpoff modülü, bir tanı tarayıcısı ile iletişim kurabilir ve veri alışverişi yapabilir. Bir arabayı teşhis ederken, öykünücünün çalışmasını ACM sisteminin standart kontrol ünitesinden ayırt etmek mümkün değildir. Bu, araçların garanti ve bakım kapsamında resmi bayi istasyonlarında çalışmasını kolaylaştırır.

  2. Aracın elektronik sisteminin bakım veya onarım (kontrol ünitelerinden birinin değiştirilmesi, aygıt yazılımı güncellemesi vb.) sırasında diğer araç kontrol ünitelerinin yazılımlarında değişiklik yapabilmesi için LimpOff acil durum modülünde programlanmış doğru ACM sistem numarası gereklidir.

Adaptasyon süreci:

1. Modülü adaptöre bağlayın

2. Kontağı açın

3. Bağlanan modül ile adaptörü aracın OBDII teşhis konnektörüne bağlayın

4. Adaptörün ışıklı göstergesi ile adaptasyon sürecini takip edin:

— Kırmızı LED yanıp sönüyor – adaptasyon süreci devam ediyor

— Yeşil LED yanıyor — adaptasyon başarıyla tamamlandı

— Kırmızı LED yanıyor – adaptasyon süreci tamamlanmadı

5. Kontağı kapatın ve modülü kurmaya başlayın

Ayrıca, Limpoff - OBDII adaptörü, NOx sensörleri, DPF partikül filtresi (son ikisi euro6 için geçerlidir) gibi bileşenlerin yazılımla değiştirilmesi dahil olmak üzere hata kodlarını kaldırmanıza ve kurum seviyesini sıfırlamanıza olanak tanır. Bunu yapmak için, modülü A174 konektörüne taktıktan sonra, adaptörü OBD II teşhis konektörüne bağlayın ve kontağı açın ve yeşil LED'in yanıp sönmesi durana ve sürekli yanana kadar bekleyin (yaklaşık 10 saniye).

bottom of page